Krepšelyje nėra produktų.
Prieš užsakant konsultaciją pas specialistą(-ę) prašome parašykite savo klausimą.
Sutinku gauti naujienlaiškius, rinkodaros pranešimus
Bendraujant su žmonėmis man tenka susipažinti ir su jų baimėmis. Įsitikinau, kad dažnai labiausiai gąsdina tai, ko labai norime. Viena tokių baimių susijusi su apsisprendimu imtis nuosavo verslo. Šių nuogąstavimų priežastys gali būti įvairios.
✔ Psichologiniai blokai, susiję su nepasitikėjimu, žema saviverte bei nesąmoningu noru „išvengti“ pinigų (kai žmogus savo pasąmonėje pinigus sieja su „nešvariais reikalais“). Galbūt tos vidinės kliūtys dažnai ir atrodo sunkiai įveikiamos, tačiau pradėjus jas nors po truputį klibinti, reikalai ima judėti vis sklandžiau.
✔ Įsitikinimas, kad daryti verslą dėl verslo – žema. Šiuo atveju žmogus ieško veiklos su aukštesne prasme, nori sukurti kažką unikalaus, gražaus, socialiai naudingo ir pan. Jei gilesnės prasmės paieškos nesiseka, verslo reikalai pastringa nė nepradėti. O juk tikrai nieko blogo į savo verslą žiūrėti tiesiog kaip į finansų šaltinį. Juolab visada galime, pavyzdžiui, kažkurią uždirbtų pinigų dalį paaukodami labdarai ir visapusiškai laimėti.
✔ Perfekcionizmas. Dažnam atrodo, jog visi patyrę verslininkai yra labai daug sugebantys, nusimanantys, jog prieš imantis veiklos būtina labai daug visko išmokti, gauti kompetenciją patvirtinančius diplomus ir pan. Iš tiesų geriausiai visko išmokstame jau pradėję veiklą. Patikėkite, nerasime nė vieno verslininko, kuris nedarytų klaidų.
✔ Įsivaizdavimas, kad įsteigus įmonę viską reikės atiduoti mokesčiams. Mokesčius, žinoma, susimokėti reikės, tačiau viską tinkamai apskaičiavus bei pasinaudojus tam tikromis lengvatomis, bankroto grėsmė sumažėja maksimaliai. Juk šiuo metu yra įsteigta visokių paramų verslo pradžiai, subsidijų, akseleratorių ir t. t. Kodėl gi jais nepasinaudojus?
Beje, prieš imdamasi savo veiklos aš taip pat turėjau įvairių gąsdinančių minčių. Iš patirties sakau, kad svarbu nesusitapatinti su tomis mintimis ir sugebėti į jas pažvelgti lyg iš šalies. Taip pat prisiminti, kad visada galima kreiptis pagalbos, gauti konsultacijas.
Jei vis galvojate apie nuosavą verslą, tačiau neramina klausimai, ar sugebėsite susitvarkyti su mokesčiais, susisiekime. Padėsime tinkamai viską susiskaičiuoti, įsivertinti ir priimti tinkamą sprendimą.
Kadangi savo verslą sėkmingai vystau jau 15 metų, drįstu sakyti, kad jame tikrai kažką nusimanau. Per šiuos metus nuėjau ilgą kelią, užlipau ne ant vieno grėblio, išmokau begalę pamokų, kritau ir vėl stojausi. Kas gi nepaisant visų iššūkių lėmė mano verslo sėkmę ir nuolatinį augimą? Štai keli mano sėkmingo verslo receptai: 1. Suplanuokite savo pelną. […]
Jeigu nusprendėte pradėti verslą, Jums neužteks tiesiog turėti produktą ir žinoti, kam jį parduoti. Verslo pradžioje teks susidurti su gausybe popierizmo, o taip pat skirti laiko visos informacijos išstudijavimui, kad netektų susidurti su nemaloniais „siurprizais“. Tą galima padaryti savarankiškai, tam reikės: 1. Išsirinkti tinkamiausią verslo formą; 2. Susipildyti VMI formas: kontaktus, veiklos pobūdį, veiklos vykdymo […]
Viena iš baimių, susijusių su nuosavo verslo pradžia, daug kam yra viešumo baimė. Taip, jei jau nusprendėte imtis nuosavos veiklos, kad ir kokia ji bebūtų, tampate šiokiu tokiu viešu asmeniu – kuo viešesniu būsite, tuo daugiau žmonių atkreips dėmesį į jūsų siūlomus produktus ar paslaugas, tuo daugiau galite tikėtis užsakymų ar pasiūlymų bendradarbiavimui. Bet kaip […]