AR NORINT IMTIS NUOSAVO VERSLO ARBA VEIKLOS TIKRAI REIKIA VISKAM TOBULAI PASIRUOŠTI? - Verslopradžia.lt

AR NORINT IMTIS NUOSAVO VERSLO ARBA VEIKLOS TIKRAI REIKIA VISKAM TOBULAI PASIRUOŠTI?

image
Nuotraukos autorius #1 arba informacijos šaltinis

Dažnai susiduriu su požiūriu, kad prieš imantis veiklos reikia tam visapusiškai pasiruošti, išmokti, sužinoti, suprasti ir t. t. Tai reiškia, kad jei norite, pavyzdžiui, užsiimti floristika, privalote būti baigę tam skirtus kursus, žinoti visus šios srities niuansus, o jei norite mokyti kitus šokti, turite būti nepriekaištingas šokėjas (-a). Taip mąstant atrodo, jog norint pradėti nuosavą verslą, reikia būtinai išmokti įvairių verslo subtilybių.

Panašiai kurį laiką galvojau ir aš. Iš pradžių viską išmoksiu, o tada jau galėsiu pradėti. Tačiau išmokus kažką, visada galima rasti dar ko pasimokyti.  Maža to, pasirodo, jei išmoktų žinių netaikai praktikoje, jos ima senti, „rūgti“, tampa nebenaudingos. Taigi būti bet kurios srities verslininku geriausiai išmokstame tiesiog vystydami savo verslą.

Žmonės kartais įsivaizduoja, jog kuo daugiau sukaups žinių, tuo mažiau klaidų padarys versle. Patikėkite, klaidos yra gėris. Nepažįstu nė vieno verslininko, kuris nedarytų klaidų ir matau aiškią tendenciją: kuo mažiau žmogus jų bijo, tuo efektyviau jas ištaiso ir tuo sėkmingiau plėtoja savo verslą. 

Suprantama, prieš pradedant veiklą tam tikrus dalykus išsiaiškinti reikia. Jokiu būdu nesakau tiesiog imti ir pradėti kurti verslą be jokio supratimo. Verta gal net pasikonsultuoti su specialistais – verslo konsultantais, mentoriais, buhalteriais ir pan. Tačiau didžioji mokykla prasidės būtent tada, kai imsite veikti ir žinias taikyti praktiškai.

Tik pradėję bendrauti su klientais ir vykdyti užsakymus išmoksite suprasti:

kas iš tikrųjų svarbu jūsų tikslinei auditorijai;
kaip geriausia komunikuoti su užsakovais ir partneriais;
kiek jūsų siūlomas produktas ar paslauga išpildo klientų lūkesčius bei ar jį reikėtų dar kiek patobulinti ir kaip;
ar jūsų taikoma verslo strategija pakankamai gera.


Prisiminkite, kad žinios yra geros tiek, kiek jos gali pagerinti jūsų ar jūsų klientų gyvenimą. Nenaudojamos jos tampa tiesiog mentaliniu balastu.

Jei jūsų galvoje sūkuriuoja galybė klausimų apie nuosavo verslo pradžią, susisiekime. Pasistengsiu pagelbėti.

 

image
Verslo ir asmeninių finansų mentorė
Visita Ivaškevičiūtė

Kiti autoriaus straipsniai

image
SĖKMINGO VERSLO PASLAPTIS
icon
Mūsų ekspertai pataria
Prenumeruok naujausius, karščiausius verslo patarimus. Pasirink tave dominančias temas, o mes atsiųsime informacija pagal pasirinktas kategorijas.

  Kiti panašūs straipsniai
  SĖKMINGO VERSLO PASLAPTIS
  Sėkmingam verslui

  Kadangi savo verslą sėkmingai vystau jau 15 metų, drįstu sakyti, kad jame tikrai kažką nusimanau. Per šiuos metus nuėjau ilgą kelią, užlipau ne ant vieno grėblio, išmokau begalę pamokų, kritau ir vėl stojausi. Kas gi nepaisant visų iššūkių lėmė mano verslo sėkmę ir nuolatinį augimą? Štai keli mano sėkmingo verslo receptai: 1. Suplanuokite savo pelną. […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  PRADEDATE VERSLĄ? ŠIUOS DALYKUS APIE FINANSUS BŪTINAI TURITE ŽINOTI!
  Buhalterija ir finansai

  Jeigu nusprendėte pradėti verslą, Jums neužteks tiesiog turėti produktą ir žinoti, kam jį parduoti. Verslo pradžioje teks susidurti su gausybe popierizmo, o taip pat skirti laiko visos informacijos išstudijavimui, kad netektų susidurti su nemaloniais „siurprizais“.  Tą galima padaryti savarankiškai, tam reikės: 1. Išsirinkti tinkamiausią verslo formą; 2. Susipildyti VMI formas: kontaktus, veiklos pobūdį, veiklos vykdymo […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  NUOSAVAS VERSLAS IR VIEŠUMO BAIMĖ. IŠ KUR JI ATSIRANDA IR KAIP SU JA ELGTIS?
  Verslo psichologija

  Viena iš baimių, susijusių su nuosavo verslo pradžia, daug kam yra viešumo baimė. Taip, jei jau nusprendėte imtis nuosavos veiklos, kad ir kokia ji bebūtų, tampate šiokiu tokiu viešu asmeniu – kuo viešesniu būsite, tuo daugiau žmonių atkreips dėmesį į jūsų siūlomus produktus ar paslaugas, tuo daugiau galite tikėtis užsakymų ar pasiūlymų bendradarbiavimui.  Bet  kaip […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  Daugiau straipsnių šia tema

  Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/vedzia/domains/verslopradzia.lt/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738