BAIMĖ IMTIS NUOSAVOS VEIKLOS: KADA VERTA Į JĄ ATSIŽVELGTI, O KADA NEKREIPTI DĖMESIO? - Verslopradžia.lt

BAIMĖ IMTIS NUOSAVOS VEIKLOS: KADA VERTA Į JĄ ATSIŽVELGTI, O KADA NEKREIPTI DĖMESIO?

image
Nuotraukos autorius #1 arba informacijos šaltinis

Ar jums pažįstamas  jausmas „norėčiau imtis nuosavos veiklos, bet bijau, kad…“? Jei galvojate, kad tokie dalykai vyksta tik su jumis, tai geriau persigalvokite. Įvairios baimės sukyla daug kam, kai gyvenimas subręsta pokyčiams. Juk neaišku, kaip ten bus, ar pasiseks, kaip viskas susiklostys, ar sugebėsiu, ar susitvarkysiu su buhalterija, ar užteks pinigų mokesčiams ir t. t. Tokios mintys yra visiškai normalus reiškinys, ypač jei iki šiol dirbote samdomą darbą, o dabar svarstote žengti į jums nepažįstamą teritoriją ir imtis nuosavos veiklos.

Vis tik visiškai nekreipti dėmesio į savo baimes  nesiūlau. Įsiklausykite į jas. Ką jos kalba? Tuos balselius, kurie spygauja, jog nesugebėsite, nemokėsite ir tikrai nepasiseks, išgirskite ir paprašykite nutilti. Kas dar liko? Ar kas nors jūsų galvoje panikuoja, jog tarkim nesusitvarkysite su mokesčiais? O gal baisu išeiti iš darbo, nes nežinote, ar užteks pinigų pragyvenimui, kol veikla pradės teikti pelną? Baisu, kad pradėjus nuosavą verslą, nebeužteks laiko šeimai, vaikams ar draugams?

Šituos visus „baisu, kad…“ galite net susirašyti. Tada ramiai be panikos viską apsvarstyti, ar net pasitarti su kokiais nors specialistais. Žinoma, būtinai padėkokite toms visoms savo baimėms, kurios šiuos klausimus sudiktavo, nes jie tikrai svarbūs ir verti dėmesio. Gal tikrai dar neverta palikti samdomo darbo, o šalia jo kurį laiką vystyti papildomą veiklą? Gal reikėtų susėsti su sutuoktiniu (-e) ir ramiai peržiūrėti šeimos biudžetą bei įsivertinti, kokiam laikui užtektų turimų santaupų „jeigu ką“?

Gal turite susikrovę ant savo galvos įvairių įsipareigojimų, kuriuos galėtumėte perleisti kažkam kitam ar visai atsisakyti ir taip atsirastų daugiau laisvo laiko?

Tikriausiai žinote posakį, jog baimės akys plačios? Mes dažnai susitapatiname su savo baimėmis ir pradedame bijoti to jausmo, kai baisu dėl ko nors. Iš tiesų baimės paskirtis nėra mus sužlugdyti. Ji tiesiog praneša apie tam tikrus galimus pavojus ar nesėkmes, kuriems galima iš anksto pasiruošti, apgalvoti, kaip galima to išvengti.

Ar vis dar baisu? Gal norite apie tai pasikalbėti?

 

image
Verslo ir asmeninių finansų mentorė
Visita Ivaškevičiūtė

Kiti autoriaus straipsniai

image
SĖKMINGO VERSLO PASLAPTIS
icon
Mūsų ekspertai pataria
Prenumeruok naujausius, karščiausius verslo patarimus. Pasirink tave dominančias temas, o mes atsiųsime informacija pagal pasirinktas kategorijas.

  Kiti panašūs straipsniai
  SĖKMINGO VERSLO PASLAPTIS
  Sėkmingam verslui

  Kadangi savo verslą sėkmingai vystau jau 15 metų, drįstu sakyti, kad jame tikrai kažką nusimanau. Per šiuos metus nuėjau ilgą kelią, užlipau ne ant vieno grėblio, išmokau begalę pamokų, kritau ir vėl stojausi. Kas gi nepaisant visų iššūkių lėmė mano verslo sėkmę ir nuolatinį augimą? Štai keli mano sėkmingo verslo receptai: 1. Suplanuokite savo pelną. […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  PRADEDATE VERSLĄ? ŠIUOS DALYKUS APIE FINANSUS BŪTINAI TURITE ŽINOTI!
  Buhalterija ir finansai

  Jeigu nusprendėte pradėti verslą, Jums neužteks tiesiog turėti produktą ir žinoti, kam jį parduoti. Verslo pradžioje teks susidurti su gausybe popierizmo, o taip pat skirti laiko visos informacijos išstudijavimui, kad netektų susidurti su nemaloniais „siurprizais“.  Tą galima padaryti savarankiškai, tam reikės: 1. Išsirinkti tinkamiausią verslo formą; 2. Susipildyti VMI formas: kontaktus, veiklos pobūdį, veiklos vykdymo […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  NUOSAVAS VERSLAS IR VIEŠUMO BAIMĖ. IŠ KUR JI ATSIRANDA IR KAIP SU JA ELGTIS?
  Verslo psichologija

  Viena iš baimių, susijusių su nuosavo verslo pradžia, daug kam yra viešumo baimė. Taip, jei jau nusprendėte imtis nuosavos veiklos, kad ir kokia ji bebūtų, tampate šiokiu tokiu viešu asmeniu – kuo viešesniu būsite, tuo daugiau žmonių atkreips dėmesį į jūsų siūlomus produktus ar paslaugas, tuo daugiau galite tikėtis užsakymų ar pasiūlymų bendradarbiavimui.  Bet  kaip […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  Daugiau straipsnių šia tema

  Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/vedzia/domains/verslopradzia.lt/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738