KODĖL VERSLAS NEAUGA. 1 DALIS - Verslopradžia.lt

KODĖL VERSLAS NEAUGA. 1 DALIS

image
Nuotraukos autorius #1 arba informacijos šaltinis

Kodėl verslas trypčioja vietoje?

Kodėl sumažėjo įmonės apyvarta?

Ko reikia, kad įmonė toliau vystytųsi?

Šie klausimai dažnai kankina daugumą verslininkų. Laimei visi atsakymai yra. Ir jie yra jums prieš akis – jūsų įmonės skaičiuose. Skaičiuose jūs galite matyti ne tik problemas, bet ir sprendimus, augimo taškus.

Šiame straipsnyje pasakoju apie pirmus 5 rodiklius, kuriuos būtina kontroliuoti, kad matytumėte pilną paveikslą. 

 

1. APYVARTA

Taip, šį rodiklį visi kontroliuoja, bet daro tai neteisingai. Pavyzdžiui, galvoja, kad pajamos yra tie pinigai, kurių įmonė dar neuždirbo. Iš pradžių atrodo, kad su klientų viskas sutarta, bet po kurio laiko gali tekti tuos pinigus grąžinti klientui apsigalvojus.

Skaičiuokite tik tuos pinigus, kuriuos įmonė uždirbo.

 

2. VEIKLOS SĄNAUDOS

Šios išlaidos skirstomos į pastovias ir kintamas.

Pastovios išlaidos – išlaidos, kurias įmonė patiria bet kokiu atveju – patalpų nuoma, licencijos, dalis darbuotojų atlyginimų ir pan.

Kintamos išlaidos – išlaidos, kurios priklauso nuo įmonės apyvartos. Pavyzdžiui, mokesčiai, premijos darbuotojams, prekių ir paslaugų savikaina ir t.t.

Jų vedimas padės jums planuotis tolimesnius veiksmus ir padės paskaičiuoti įmonės lūžio tašką. [Pasinaudokite šiuo įrankiu]


3. EBITDA 

EBITDA – Įmonės veiklos vertinimo rodiklis, lygus įmonės pelnui prieš mokesčius, palūkanų mokėjimą, nusidėvėjimą ir amortizaciją. Jis parodo įmonės pelningumą.

 

4. KITOS VEIKLOS SĄNAUDOS

Tai tokios išlaidos, kurios atsiranda netikėtai, neplanuotai ir nepriskiriamos pastovioms ar kintamoms išlaidoms. Pavyzdžiui, netikėtai nusprendėte suorganizuoti išvyką darbuotojams arba nurašėte beviltišką skolą. 

Tokias išlaidas reikia išskirti iš bendros sumos ir išsivesti, kokį procentą jos sudaro. Gautą procentą naudoti ateinantiems periodams, tokiu atveju žinosite, kokią sumą reikia atsidėti fource major atvejais.


5. GRYNASIS PELNAS

Grynąjį pelną reikia paskirstyti į įmonės ir asmeninį. Asmeninį pelną išmokėsite įmonės savininkams, o likusią dalį paliksite įmonėje. Įmonėje likusį pelną taip pat reikia skirti į dvi dalis: vieną dalį paskirti investicijoms ir plėtrai, antrą dalį – finansiniam rezervui.

Žinojimas ir valdymas šių skaičių leis verslui augti ir susidoroti su krizinėmis situacijomis.

image
Verslo ir asmeninių finansų mentorė
Visita Ivaškevičiūtė

Kiti autoriaus straipsniai

image
SĖKMINGO VERSLO PASLAPTIS
icon
Mūsų ekspertai pataria
Prenumeruok naujausius, karščiausius verslo patarimus. Pasirink tave dominančias temas, o mes atsiųsime informacija pagal pasirinktas kategorijas.

  Kiti panašūs straipsniai
  SĖKMINGO VERSLO PASLAPTIS
  Sėkmingam verslui

  Kadangi savo verslą sėkmingai vystau jau 15 metų, drįstu sakyti, kad jame tikrai kažką nusimanau. Per šiuos metus nuėjau ilgą kelią, užlipau ne ant vieno grėblio, išmokau begalę pamokų, kritau ir vėl stojausi. Kas gi nepaisant visų iššūkių lėmė mano verslo sėkmę ir nuolatinį augimą? Štai keli mano sėkmingo verslo receptai: 1. Suplanuokite savo pelną. […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  PRADEDATE VERSLĄ? ŠIUOS DALYKUS APIE FINANSUS BŪTINAI TURITE ŽINOTI!
  Buhalterija ir finansai

  Jeigu nusprendėte pradėti verslą, Jums neužteks tiesiog turėti produktą ir žinoti, kam jį parduoti. Verslo pradžioje teks susidurti su gausybe popierizmo, o taip pat skirti laiko visos informacijos išstudijavimui, kad netektų susidurti su nemaloniais „siurprizais“.  Tą galima padaryti savarankiškai, tam reikės: 1. Išsirinkti tinkamiausią verslo formą; 2. Susipildyti VMI formas: kontaktus, veiklos pobūdį, veiklos vykdymo […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  NUOSAVAS VERSLAS IR VIEŠUMO BAIMĖ. IŠ KUR JI ATSIRANDA IR KAIP SU JA ELGTIS?
  Verslo psichologija

  Viena iš baimių, susijusių su nuosavo verslo pradžia, daug kam yra viešumo baimė. Taip, jei jau nusprendėte imtis nuosavos veiklos, kad ir kokia ji bebūtų, tampate šiokiu tokiu viešu asmeniu – kuo viešesniu būsite, tuo daugiau žmonių atkreips dėmesį į jūsų siūlomus produktus ar paslaugas, tuo daugiau galite tikėtis užsakymų ar pasiūlymų bendradarbiavimui.  Bet  kaip […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  Daugiau straipsnių šia tema

  Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/vedzia/domains/verslopradzia.lt/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738