KODĖL VERSLAS NEAUGA. 2 DALIS - Verslopradžia.lt

KODĖL VERSLAS NEAUGA. 2 DALIS

image
Nuotraukos autorius #1 arba informacijos šaltinis

Toliau nagrinėsime, kur ieškoti jūsų verslo augimo taškų. Praeitame straipsnyje kalbėjau apie 5 pagrindinius finansinius rodiklius, kuriuos būtina teisingai sekti. Straipsnį rasite čia.

Šiandien apžvelgsime dar 6 rodiklius, į kuriuos negalite užmerkti akių, jei norite, kad jūsų verslas augtų.

 

1. VERSLO PELNINGUMAS

Šis rodiklis parodo, kaip efektyviai naudojamas įmonės turtas ir kaip jis generuoja pelną.

BET! Jei per daug susikoncentruosite į pelningumo palaikymą, galite sustabdyti verslo plėtrą. Todėl kartais reikia paaukoti pelningumą vardan didesnių tikslų.

 

2. PINIGŲ SRAUTAI

Svarbu kontroliuoti, kiek pinigų į įmonę pateko per tam tikrą laikotarpį. Tai leis sekti sezoniškumą, paklausos padidėjimą, sudaryti pardavimo planą ir prognozuoti kito laikotarpio darbus.

 

3. DEBITORINĖS SKOLOS

Savininkas turi žinoti ne tik pirkėjų skolas, bet ir laiką, kada tie pinigai pateks į įmonės sąskaitą. Kontroliuoti skolininkus yra gyvybiškai svarbu. Geriau sustabdyti darbus ar prekybą, negu didinti skolą.

 

4. LŪŽIO TAŠKAS

Tai pinigų suma, kurios reikia, kad verslas išeitų ant nulio. Skaičiuojant šį rodiklį, svarbu atsižvelgti į pastoviąsias ir kintamąsias išlaidas. Be to, savininkas turi suprasti, kiek laiko prireiks, kol įmonė pasieks šį tašką.

 

5. VIDUTINĖ PARDAVIMO KAINA

Šis rodiklis turi būti apskaičiuojamas pagal kiekvieną produktą, pagal pardavimo vadybininkus, pagal dinamiką (valandas, dienas, savaites, sezonus).

Tokiu būdu jūs matysite, kada įmonė uždirba daugiau, o kada mažiau ir galėsite daryti įtaką šiems procesams.

 

6. KIEKVIENO PRODUKTO MARŽOS PROCENTAS

Naudojant šį rodiklį, nustatomos didelės ir mažos maržos kategorijos. Ir tai suteikia verslininkui galimybę padidinti pirmųjų pardavimus ir sumažinti antrųjų pardavimus (jeigu jos sąmoningai nėra sumažintos).

 

Stebėkite, kur pas jus finansuose yra tamsiosios dėmės ir darykite verslo sprendimus pagal realų vaizdą, o ne intuiciją.

 

image
Verslo ir asmeninių finansų mentorė
Visita Ivaškevičiūtė

Kiti autoriaus straipsniai

image
SĖKMINGO VERSLO PASLAPTIS
icon
Mūsų ekspertai pataria
Prenumeruok naujausius, karščiausius verslo patarimus. Pasirink tave dominančias temas, o mes atsiųsime informacija pagal pasirinktas kategorijas.

  Kiti panašūs straipsniai
  SĖKMINGO VERSLO PASLAPTIS
  Sėkmingam verslui

  Kadangi savo verslą sėkmingai vystau jau 15 metų, drįstu sakyti, kad jame tikrai kažką nusimanau. Per šiuos metus nuėjau ilgą kelią, užlipau ne ant vieno grėblio, išmokau begalę pamokų, kritau ir vėl stojausi. Kas gi nepaisant visų iššūkių lėmė mano verslo sėkmę ir nuolatinį augimą? Štai keli mano sėkmingo verslo receptai: 1. Suplanuokite savo pelną. […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  PRADEDATE VERSLĄ? ŠIUOS DALYKUS APIE FINANSUS BŪTINAI TURITE ŽINOTI!
  Buhalterija ir finansai

  Jeigu nusprendėte pradėti verslą, Jums neužteks tiesiog turėti produktą ir žinoti, kam jį parduoti. Verslo pradžioje teks susidurti su gausybe popierizmo, o taip pat skirti laiko visos informacijos išstudijavimui, kad netektų susidurti su nemaloniais „siurprizais“.  Tą galima padaryti savarankiškai, tam reikės: 1. Išsirinkti tinkamiausią verslo formą; 2. Susipildyti VMI formas: kontaktus, veiklos pobūdį, veiklos vykdymo […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  NUOSAVAS VERSLAS IR VIEŠUMO BAIMĖ. IŠ KUR JI ATSIRANDA IR KAIP SU JA ELGTIS?
  Verslo psichologija

  Viena iš baimių, susijusių su nuosavo verslo pradžia, daug kam yra viešumo baimė. Taip, jei jau nusprendėte imtis nuosavos veiklos, kad ir kokia ji bebūtų, tampate šiokiu tokiu viešu asmeniu – kuo viešesniu būsite, tuo daugiau žmonių atkreips dėmesį į jūsų siūlomus produktus ar paslaugas, tuo daugiau galite tikėtis užsakymų ar pasiūlymų bendradarbiavimui.  Bet  kaip […]

  alt
  Verslo ir asmeninių finansų mentorė
  Visita Ivaškevičiūtė
  Daugiau straipsnių šia tema

  Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/vedzia/domains/verslopradzia.lt/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738